Ile razy mieliście w życiu uczucie niepewności? Zapewne nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ludzie często działają pod wpływem impulsu co nie przekłada się na dobre wyniki ich działań. Zakupy stacjonarne lub online są dobrym przykładem tego jak nie potrafimy się zdecydować co kupić. Dzisiaj zajmiemy się rozwiązaniem problemu, który dotyczy wszystkich, czyli zakupów. W kilku podpunktach przyjrzyjmy się aspektom obu z nich.

Dostępność towaru.


Wchodząc do fizycznego sklepu widzimy, z jakim asortymentem mamy do czynienia, bo widnieje on na regałach czy wieszakach. W razie szukania czegoś indywidualnie pod siebie można spytać się o to kasjera lub inną osobę pracującą w sklepie jednak sklep nie jest zrobiony pod jedną osobę tylko pod tzw. masówkę. W sklepie internetowym ten problem nie istnieje. Jeśli nie ma jakiegoś asortymentu w danym sklepie, to wykonujemy kilka kliknięć myszką i jesteśmy w innym sklepie, który oferuje nam tę rzecz lub dzwonimy z możliwością zamówienia z hurtowni.

Plus dla sklepów online. ☑Sprawdzenie towaru.Sprawdzając towar upewniamy się, że nasz przyszły zakup nie ma ukrytych wad i nadaje lub nie nadaje się do kupna. W sklepie internetowym możliwości takiej nie mamy, można co prawda zwrócić zakupiony towar, ale wiąże niestety się to ze stratą czasu. W sklepie internetowym, jeśli coś ma wadę po prostu to widzimy. No może poza sprzętem AGD. Wszystko tak naprawdę można przymierzyć i przetestować, i mamy do tego prawo jako konsument.

Punkt dla sklepów stacjonarnych.☑prezenty na osiemnastkę


Ceny towaru.Nie wiem czy powinienem pisać o różnicy w kwocie, jaką wydajemy, bo zapewne każdy z nas wie, że sklepy stacjonarne są droższe od tych w internecie, ale nie każdy wie, jakiej wielkości są to różnice. Przykładowo prezent na osiemnastkę w sklepie stacjonarnym kosztuje 150 zł, a gdzieś tam w wielkich kanionach internetu istnieje nasz sklep     w ,którym koszt za tą sam upominek wynosi 100 zł. Obie te kwoty to kwoty brutto jednak nie o podatkach warto rozmawiać, a o marży, jaką nakładają na nas sklepy. W sklepie stacjonarnym są one większe przez to sama cena końcowa jest większa. Czy warto wydawać więcej pieniędzy za tę sam prezent ? 

Ocenę pozostawiam wam czytelnicy.Czerwony znak zapytania emotikona U+2753

Rozwijający się rynek.Zjawisko kartelizacji jest znane od zawsze, ale w obecnych czasach jest ono tak powszechne, że wystarczy wejść do kilku sklepów obok osiedla i się przekonać, na jaką skalę jest ono powszechne. Zdarzają się tacy, którzy twierdzą, że sklepy konkurują ze sobą, i to kiepski argument przeciwko sklepom stacjonarnym, jednakże sklepy konkurują ze sobą zazwyczaj już nie ceną, a innymi sposobami w dogadzaniu klientów. Sklepy internetowe działają na tym samym systemie jednak występuje to pewne zjawisko powstawania nowych sklepów, które zaniżają ceny w celu pozyskania osób. Można ten fakt wykorzystać i zaczynając robić zakupy w mniejszych sklepach internetowych, które nie rozwinęły się na tyle, żeby były objęte kartelizacją.

Plus dla sklepów online. ☑

upominekCzas Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał tu o czasie, gdyż jestem człowiekiem ceniącym czas. Wielu z nas ma identyczne zdanie. Jak to się ma to zakupów? To proste ,wystarczy spędzić cały dzień na zakupach w celu szukania prezentu na jakąś okoliczność ze swoją ukochaną, kochanką czy teściową lub można zamówić na naszej stronie 18gifts.pl i czekać na przesyłkę do 48 h roboczych.


Podsumowanie

Decyzja należy od was konsumenci różnego rodzaju dóbr. Podliczając punkty wychodzi, że zakupy online są lepszym wyborem jednak nie każdy woli kupować przysłowiowego  "kota w worku"  Wielu w większości starszych ludzi woli wydawać pieniądze w małych sklepach stacjonarnych z powodu bezpieczeństwa i możliwości negocjacji cen towaru Zachęcam także do rzucenia okiem na prezenty na osiemnastkę   Znajdziecie tam dużo przydatnych gadżetów które są idealnym prezentem na osiemnastki, urodziny ,rocznice czy święta .
Zdjęcia:


<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/tlo'>Tło zdjęcie utworzone przez benzoix - pl.freepik.com</a>
https://pl.freepik.com/wektory/pytanie'>Pytanie plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a><a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/biznes'>Biznes zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com</a>