Od zalania dziejów człowiek myślał o potrzebie wiary w coś co dało by sens jego życiu.Przez wiele wieków starożytności każdy naród i cywilizacja szukały czegoś co da potrzebę autorytetu.Potrzeba autorytetu to początek religii.Dzięki religii właśnie dostaliśmy autorytet ,który istnieje do dziś.Człowiek wchodzący w dojrzałe życie gubi się w swoich planach, marzeniach ,ponieważ przytłacza go potrzeba szukania autorytetu.Słyszaliście pewnie nie raz od znajomych o tym jak robią ludzie ,więc i my musimy tak robić.Jak poradzić sobie z wpływami otaczającego nas świata w tak młodym wieku i  jak się zmotywować oraz  realizować swoje marzenia ?Tego dowiesz się czytając mój materiał do końca.nie wiem co po szkole

Bardzo cieszę się , że mogę pisać ten artykuł i mówić o tym co tak naprawdę ingeruje w nasze życia.Gdy mamy 18,20 lub 22 lata zderzamy się z prawdziwym życiem.Niekiedy to zderzenie następuje pózniej z powodu naszych rodziców , którzy nam pomagają ,niektórzy zaś od początku rzuceni są na głęboką wodę.Wszyscy zaś nieunikniemy problemów na samym początku.Pierwsze problemy u młodzieży to najczęsciej zawód miłosny. Związek, który nie rzadko pozostawia skazę w duszy . Już wtedy doświadczamy bólu egzystencji z drugim człowiekiem.Zastanawiamy się czy jesteśmy dość dobrzy ,ładni by być akceptowanym przez społeczeństwo co nas najbardziej gubi w poznaniu siebie.
jak poradzić sobie z debilami w szkole
Osiągnięcie równowagi wewnętrznej


W popszednim akapicie napisałem o tzw "Poznaniu Siebie".Odkrycie swojej wartości , która jest nie do policzenia, jest rzeczą trudną lecz jednak osiągalną. Wielu z nas rezygnuje ze swoich planów już na etapie młodości słysząc od swoich rodziców czy znajomych jak wygląda życie.Główny problem polega na braku własnego zdania. Masz zapewnie jakiś cel, a tym celem musi być osiągniecie czegoś poprzez co osiągniesz szczęście i poczyjesz się bardziej wartościowym. Jednak  nie sam cel się liczy , lecz droga którą podążamy .Droga ta jest bardzo często trudna i pod górkę, to właśnie ona sprawia że jesteśmy  silniejszymi. Najlepszym przykładem tego jest sport , w którym trening jest drogą prowadzącą do sukcesu .Bez drogi nie ma celu.Czym gorsza droga tym więcej wiedzy możemy nabyć podczas jej przemierzania.Dlatego nie powinniśmy nigdy patrzeć na innych .Naukowcy i trenerzy zalecają bieganie lub medytację. Wiele osób sukcesu osiągneło to co chciało przez to , że podjeli się biegania i po jakimś czasie bieganie weszło im w nawyk.Warto spróbować tej metody , ponieważ daje niewspómierne wyniki z siedzeniem przed telewizorem i oglądaniem netflixa lub innego gówna.Warto też pomyśleć o medytacji , która nie obiąża naszego ciała wysiłkiem , a daje podobne rezultaty co bieganie.Najważniejsze jest bycie samym ze sobą i cieszenia się chwilą.

pokonywanie trudności
Akceptacja społeczeństwa


Gdy mamy te 16 czy 20 lat chodzimy nadal do szkoły ,uczymy się . Nie tylko uczymy się przedmiotów w szkole , ale również socjalizalizacji z innymi .W dzisiejszym świecie trudno o dobrą relacje  z innymi gdy mamy możliwość kontakotwania się z kimś przez telefon  lub po przez inne komunikatory. Poznanie siebie to równiez poznanie ludzi wokół , od których często czerpiemy pewne wzorce czy nawyki.Często ludzie zapominają , że stare powiedzenie "Z kim się zadajesz takim się stajesz" jest w dalszym ciągu aktualne. Ludzie , którymi sie otaczamy maja wielki wpływ na to jacy jesteśmy , a nawet podejmujemy niektóre decyzje z powodu autorytetu kolegi czy koleżanki.To co jest najwazniejsze to szacunek do ludzi z którymi się kumplujemy. Swoje zdanie jest ważne ale akceptacja innych ,ich pasji ,pogląd na świat wzmacnia nas od środka przez co stajemy się mniej podatni na manipulacje. Dzieję się tak ,ponieważ  nie potrzebujemy czyjegoś potwierdzenia w swoich "sprawach" bo akceptujemy sprawy innych.To jednak pomijany aspekt a jednak bardzo ważny.

Motywacja w podejmowaniu decyzji


Psychologia to piękna nauka ,potrafi ona pozwolić człowiekowi zrozumieć prawa działania umysłu człowieka. Dlaczego o tym wspomniałem? Zaangażowanie to jeden z najweikszych filarów rozwoju człowieka.Bez zaangażowania nie powstało by nic .Zaangażowanie pozwala człowiekowi zrozumieć że czynność , którą wykonuje ma sens i że warto ja kontynułować. Nie raz pewnie zastanawiając się dlaczego tak trudno ci opuścić lekcje skoro inni cię do tego nakłaniają.Odpowiedź jest prosta.Kluczem do tego jest wykonane przez ciebie zaangażowanie wybrania się do szkoły. Gdybyś miał zamiar iść na wagary przed szkołą , zapewne nie było by tak trudno o kolejne zwolnienie z polaka:)Dlatego każde większe marzenie należy planować i zacząć go realizować , aby nie zdusić w sobie zaangażowania.

Mam nadzeje że te 3 filary pozwolą Ci poznać siebie , przez co przełoży się to w pozytywny sposób na twoje życie.Bardzo chciałbym zaprosić wszystkich czytających ten artykuł do rzucenia okiem na nasz sklep z prezentami na 18 w którym znajdziecie sporo śmiesznych i eleganckich prezentów  na urodziny  .Znajdziecie tam różne gadżety dla chłopaka i dziewczyny.Od zabawek erotycznych po pluszowe misie i materiały wzbogacające wiedzę.Warto także rzucić okiem na naszego bloga , na którym znajdziecie inne artykuły , które mogą was zaciekawić.Bądzicie dzielni i nigdy nie wmawiajcie sobie , że czegoś nie możecie.Trzymajcie się .Cześć